Prasówka tygodniówka (26.08 – 01.09.2019)

Echa Społeczne - zbrodnia, strach, rysa, dziura

Dużo się dzieje. Trump, próbuje przegnać huragan, grając w golfa i dlatego odwołał przyjazd do Polski. Podzielone obchody rocznicy porozumień sierpniowych i wybuchu II wojny Światowej. Znany aktor Olgierd Łukaszewicz, został spisany przez policję, bo zbierał podpisy dla Pawła Kasprzaka, a hierarchowie kościelni dostali na głowę i gadają tylko o seksie, deprawacjach różnego typu, wydumanej ideologii LGBT tak, jakby nic innego poza tym tematem nie istniało, co wyraźnie pokazuje, że „głodnemu chleb na myśli” i tu tylko dobry seksuolog jest potrzebny. Popatrzmy, co jeszcze się zadziało w minionym tygodniu. Zapraszam…

1. Ojczulek Rydzyk organizuje piknik „Dziękczynienie w Rodzinie”. Udział w nim weźmie też Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uważając tę imprezkę za świetną okazję do promocji  unijnego programu „Rybactwo i morze”. Za stoisko na pikniku ministerstwo zapłaci 120 tys. zł. Zapewne ta kasa z naszej, podatników, kieszeni. Czy naprawdę muszę bulić za takie pomysły tego nieRządu? Szczególnie te, które zasilą konto Rydzyka?

2. Na ciekawy pomysł wpadł NBP. Zamierza obniżyć koszt emisji monet o wartości 1 gr, 2 gr i 5 gr przez zmianę stosowanego stopu metalu na tańszy materiał. Kiedyś takie działania nazywano „psuciem monet”, co oznaczało spadek wartości pieniądza w systemie pieniądza papierowego. Ma on miejsce wtedy, gdy występuje inflacja wywołująca dewaluację. Teraz chodzi ponoć o to, że Polacy nie lubią tych drobniaków, ale jaka jest prawda?

3. Ministerstwo Finansów chwali się wzrostem przychodów w okresie od stycznia do lipca tego roku. Jednak przyznaje też, że nie jest tak do końca super, bo deficyt budżetu wzrósł do 4,8 mld zł i w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku jest wyższy o niemal 4 mld zł. Przyczyną tego stanu rzeczy  są trzynastki dla emerytów, które nie były uwzględnione w budżecie na 2019 rok. Może dlatego, mimo obietnic Morawieckiego, projekt budżetu na 2020 rok nie przewiduje dodatkowej kasy dla seniorów? Może nieRząd zdał sobie wreszcie sprawę, że nie da się rozdawać kasy na prawo i lewo, ale wciąż próbuje zachować dobrą twarz do złej gry i kłamstwami utrzymać swoich wiernych w gotowości wyborczej?

4. Na konwencji PiS w Piotrkowie Trybunalskim, prezesa wsparł dawno niewidziany Antoni Macierewicz. A to się facet rozbujał ze swoją wizją przyszłości. Pamiętajcie, jak PiS wygra wybory to będzie budował Polskę chrześcijańską. Kto oglądał serial na HBO Go pt. „Opowieść podręcznej”, ten już wie, jakie życie nas czeka. Koszmar…

5. Deforma edukacji zbiera swoje żniwo. Dobrzy nauczyciele uciekają ze szkół, pasjonaci jeszcze się trzymają, ale już ostatkiem sił i w ogóle kanał. W samej Warszawie brakuje prawie 4 tysiące pedagogów. Brakuje też kasy, bo subwencja państwowa to zaledwie 2 mld zł i na same pensje samorząd musi dorzucić ponad 800 mln zł. Jest nieciekawie i raczej nie ma się co spodziewać, że będzie lepiej. Jakby co, pamiętajcie, to wszystko wina Donalda Tuska i samorządów, bo nieRząd nie ma sobie nic do zarzucenia.

6. To już katastrofa w polskich szpitalach. Pacjenci czekają na pomoc na SOR-ach godzinami. Lepiej nie będzie, ale co tam… nieRząd wie, w kogo ładować kasę. W ojca Rydzyka i resztę tej kościelnej braci. A stan szpitali? Walić to, bo po co inwestować w chorych? Niech sobie umierają, bo na nic się partii rządzącej nie przydadzą i zbyt dużo kosztują.

7. Politycy Zjednoczonej Prawicy są tak ograniczeni, że trzeba dla nich poprawiać istniejące już ustawy. Muszą mieć wszystko czarno na białym, bo inaczej nie łapią, nie rozumieją, co i jak.  Dlatego właśnie poprawiono ustawę o lotach najważniejszych osób w państwie. Mało gramotni członkowie partii rządzącej będą już wiedzieć, z kim i jak latać, ale dla mnie coś innego w tej ustawie jest interesujące. Znalazł się w niej zapis o utajnieniu danych dotyczących przelotów. Ciekawe, dlaczego?


Mam nadzieję, że newsów na dzisiaj wystarczy. Tym bardziej, że przed nami kolejny trudny dzień. Rocznica wybuchu II wojny światowej, którą nieRząd wykorzysta do nachalnej promocji partii rządzącej. Będziemy więc świadkiem bujania, fałszu, manipulacji na najwyższym, pisowskim, poziomie. Tak więc, na dzisiaj już Wam daję wolne od siebie.

Tamara Olszewska

Leave a Comment