Adwokat, który zawalczy o Twoje alimenty

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że taki adwokat z Olsztyna i walka o alimenty to dość częste połączenie i co najważniejsze część lokalnych prawników specjalizuje się w sprawach tego typu i co równie ciekawe dokładnie analizują oni te nowe ustawy powiązane z alimentami, po to by pomagać własnym klientom wyjątkowo efektywnie. Wiele znaczy też i to, że najczęściej tacy prawnicy są jedynie mediatorami między dwiema stronami, bo chcą doprowadzić do podpisania ugody, a to rzecz jasna nie jest proste gdy obydwie strony są ze sobą solidnie skłócone, ale często podpisanie jakiejś ugody poza sądem ułatwia to, że sądy i rozprawy swoje kosztują i co równie istotne niektóre procesy powiązane z alimentami trwają miesiącami lub nawet latami, bo ani jedna ze stron nie chce dojść do porozumienia z tą drugą.

Alimenty jako forma psychicznej presji

Istnieją ludzie, którzy ulegną jeśli w tę sprawą o alimenty włączy się dość dobry adwokat z Olsztyna – https://adwokatskwiot.pl/obszary-praktyki/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/. Mowa tu dokładnie o tym, że nawet ten telefon od adwokata wtedy gdy trwa spór o alimenty tę drugą i bardziej uległą ze stron może przekonać do podpisania ugody. Tego typu przypadki rzecz jasna mają miejsce, ale zazwyczaj ludzi przekonują te finansowe kwestie. Rozprawy kosztują, bo każda ze stron ma prawnika, a ich trzeba opłacać i do tego dochodzą koszty sądowe. Dlatego właśnie do podpisania ugody o alimenty dochodzi już po pierwszej rozprawie, czyli wtedy gdy spotykają się prawnicy dwóch stron, po to by omówić sprawę i kształt prawny konkretnej ugody. Rzecz jasna dochodzi do jej zmiany podczas spotkania adwokatów ze stronami konfliktu, ale ludzie wolą się dogadać, bo czekanie na kolejną rozprawę i zabawa w dodatkowe koszty nie jest dla każdego, czyli do tej walki trzeba być zdeterminowanym i co równie istotne mieć pieniądze na ten cel. Wielu ludzi z Olsztyna jest gotowych tylko na jedną rozprawę i jest to raczej zagrywka, dzięki której można uzyskać tę wyższą kwotę powiązaną z alimentami.

Podejście prawnika

Wiadomo nie od dziś, że prawnik z Olsztyna zajmujący się alimentami próbuje się skontaktować z tym prawnikiem z drugiej strony, bo chce on doprowadzić do podpisania ugody i oszczędzić jednej ze stron kosztów i pewnego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji w sądzie. Tego typu sytuacji nie da się uniknąć jeśli obydwie strony są wrogie względem siebie i co równie istotne tacy ludzie mogą nawet fabrykować dowody przeciwko sobie i tego typu praktyki nie są zaskakującymi, zwłaszcza wtedy gdy tego typu przeinaczanie wydarzeń trudno udowodnić. Z tej przyczyny prawnik nie chce by jakaś dość nietypowa sprawa trafiła do sądu i proponuje każdej ze stron podpisanie stosownej ugody, bo tak właśnie jest lepiej, choćby ze względu na to, że sąd może nie uznać jednego z tych kontrowersyjnych dowodów lub kilku i rozpatrzyć sprawę słabiej dla strony pozywającej.

Stereotypy

Prawnik z Olsztyna zajmujący się alimentami wie doskonale, że matka ubiegająca się o alimenty ma znacznie wyższe szanse od ojca. Problem tkwi rzecz jasna w tym, że matka musi się okazać osoba wartą tych alimentów, czyli nie może być notowaną za picie w miejscach publicznych, bo jeśli w ciągu miesiąca przed rozprawą kamery monitoringu kilka razy taką matkę uchwycą z butelką piwa lub wina w ręku, to te nagrania mogą zostać ukazane w trakcie trwania rozprawy i wiarygodność danej matki znacząco spadnie. Ze względu na tę przyczynę adwokat z Olsztyna nie bierze sprawy matki po której twarzy wyraźnie widać to, że ma problem z jakimś nałogiem. W przypadku ludzi w trudnej sytuacji życiowej picie bywa chwilowym problemem, ale stałym być nie może.