Prasówka tygodniówka (24.06-30.06.2019)

Lato, lato wszędzie, a my tkwimy po uszy w kampanii wyborczej, już trzeciej. Widzę zmęczenie materiału, pewne zniechęcenie, brak wiary i tyko PiS trzyma się dobrze. Nie odpuszcza, spięte organizacyjnie na amen, roztaczające wokół wdzięk i czar swoich kłamstw i demagogii. No i co teraz? Nadal będziemy tylko narzekać czy może wreszcie weźmiemy się w karby i powalczymy do końca?

1. Po filmie braci Sekielskich Anna Górska z partii Razem zgłosiła do Prokuratury Gdańskiej zawiadomienie o tuszowania pedofilii w gdańskiej archidiecezji. Po miesiącu otrzymała krótką odpowiedź. Prokuratura w jednym zdaniu poinformowała, że żadnego śledztwa w tej sprawie nie będzie. Nie, bo nie i tyle w temacie. 

2. Andrzej Duda, prezydent wszystkich Polaków i „neutralny politycznie”,  jeździ po Polsce, niby to w ramach prezydenckich pogaduszek z narodem, ale faktycznie, wspierając PiS w kampanii wyborczej. W powiecie ostrowskim uspokoił lud, że rozdawnictwo socjalne jest i będzie, a i pieniędzy na nie nie zabraknie, bo wystarczy odebrać je złodziejom, co to okradali państwo z VAT i problem z głowy. I tak sobie Duda dudał, a ja zastanawiam się, jak bardzo nieudolna musi być władza, która po 4 latach intensywnych walk, wciąż ma problem z tymi złodziejami.  

3. Nieźle się PiS urządził. W minionym roku na jego fundusz wyborczy zrzuciło się ok. 150 osób, którymi prezes obsadził stanowiska w zarządach i radach nadzorczych  państwowych spółek i rządowych agencji. To co najmniej 1 mln zł. Jednym z „darczyńców” był Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Facet wycenił swoją wdzięczność za otrzymaną fuchę na 10 tys. zł,  zapominając, że kto jak kto, ale on powinien zachować pełną apolityczność i apartyjność. Kolejny raz złamano więc Konstytucję, ale co tam. Ważne, by obowiązywało pisowskie prawo i to, kościelne. Inne się nie liczy.

4. Dariusz z Mrągowa zmarł, mając zaledwie 27 lat. Tydzień przed śmiercią poprowadził I Olsztyński Marsz Równości. Jak się okazuje, fakt, że był gejem, okazał się dla miejscowej parafii im. Św. Wojciecha nie do przeskoczenia i proboszcz odmówił rodzinie prawa do pochówku. Teraz, gdy sprawa nabrała rozgłosu, zmienił zdanie i wije się jak piskorz, wmawiając, że było zupełnie inaczej. Ostatecznie pogrzeb się w końcu odbył, ale smród pozostał. 

5. Elbanowscy, bohaterowie walki z edukacją sprzed PiS i pupile MEN właśnie pokazali, jak wykorzystać sytuację, by coś na niej uszczknąć dla siebie. Po kontroli NIK muszą zwrócić 27 tys. zł, które po prostu „gwizdnęli” w 2018 roku. Cwaniaczki małego kalibru. Nawet dobrze kraść nie potrafią z głową…

6. No proszę. PiS rozdaje kasę na prawo i lewo, a poziom ubóstwa w 2018 roku wzrósł do 5,4%, z 4,3% w roku 2017. Głównie dotyka to mieszkańców wsi. Te dane dotyczą ubóstwa skrajnego czyli takiego niskiego poziomu zaspokojenia potrzeb, który  utrudnia przeżycie i stanowi zagrożenie dla psychofizycznego rozwoju człowieka. Jak to wytłumaczą wielbiciele PiS? Pewnie uznają, że to kłamstwo, wroga propaganda i głupie gadanie, bo przecież do głowy im nie wpadnie, by takie rzeczy się działy w ich PiSlandii. A może mają to w nosie, bo ich interesuje tylko zawartość swojego portfela?

7. W przyszłym roku składka na ZUS dla przedsiębiorców skoczy o 10% i będzie wynosiła ok. 1500 zł. I niech się przedsiębiorcy nie buntują, bo ktoś musi dać kasę na Programy z Plusem. Kogoś trzeba oskubać, by zrealizować obietnice wyborcze. Ktoś musi wyrównać straty za zerowy podatek dla Młodych czy „trzynastki” dla emerytów. Tak więc, „morda w kubeł” i bulić….

8. Ech, jak w dzisiejszej Polsce kocha się Kościół. Aż szczęka opada. Właśnie radni Szczecina zrobili piękny prezent parafii p.w. Przemienienia Pańskiego. Pozwolili jej za 3,5 tys. zł wykupić na własność działkę, wartą 1,5 mln zł. A wszystko to zgodnie z miłościwie panującą nam w PiS-landii zasadą – „My wam damy wsparcie z ambony, a wy nam kupę mamony”. Ależ mnie boli, że nie jestem takim wypasionym facetem w sukience. Mnie się też chyba coś od życia należy?


Moim życzeniem na dzisiaj jest, by wreszcie Bóg pokazał PiS-owi środkowy palec. Do poczytania za tydzień ☺

Tamara Olszewska

Leave a Comment