Afera bilbordowa w wykonaniu PiS-u

Wikipedia:
Publiczny – taki, który dotyczy ogółu ludzi, społeczności; służy ludziom, jest stworzony dla ludzi;

Dagmara Chraplewska-Kołcz
1. Polska Fundacja Narodowa

Ma promować nasz kraj. Na budżet PFN zrzuciły się największe państwowe spółki, co dało 100 mln złotych z publicznych środków! Pis z budżetu dorzucił 500 mln zł. Wszystko to są pieniądze PUBLICZNE! Fundacja w ramach akcji bilbordowej ma realizować „sądową” politykę pis, która doprowadzi do uzależnia sądów od widzimisię Ziobry, Kaczyńskiego, Szydło i przekształci wymiar sprawiedliwości w wymiar służalczości i dyspozycyjności!

Polska Fundacja Narodowa, w której zarządzie zasiadają związani lub współpracujący z PiS Cezary Andrzej Jurkiewicz, Paweł Kozyra i Maciej Świrs realizuje projekt wart 100 mln zł. z wybraną bez przetargu prywatną spółką Solvere. Jej jedynymi udziałowcami jest dwoje byłych współpracowników premierki Beaty Szydło: Anna Plakwicz i Piotr Matczuk. Oboje pracowali w służbach prasowych rządu, z których odeszli w połowie maja, po ostrym konflikcie z Elżbietą Witek i Rafałem Bochenkiem (PiS)! W lipcu przyjaciele premierki Beaty Szydło zarejestrowali domeny internetowe, do których odsyłają billboardy Polskiej Fundacji Narodowej. Na otwarcie znajomki premierki, bez przetargu dostaną 19 mln zł. Fajnie było słuchać, jak prezesi spółek skarbu państwa zapewniali, że „dając” publiczną kasę, na prywatną kampanię jednej partii, są absolutnie apolityczni. Dając je prywatnej firmie bez przetargu, zapewne też są absolutnie zgodni ze standardami zamówień publicznych.

Podobnie fajny był dziś Stanisław Karczewski, pisowski marszałek Senatu u Konrada Piaseckiego w Radiu Zet.
KP: „To, że na tym przedsięwzięciu (akcja billboardowa) zarabiają niedawni współpracownicy Beaty Szydło też pana nie wzburza?
SK: Ale też ja nie wiem czy oni zarabiają, czy nie zarabiają.”

NIK, CBA i podatnicy powinni czuć się uspokojeni. Nikt publicznych środków nie wyprowadza, nikt nie kłamie, za cudze nie kupuje, publicznych nie defrauduje, tylko w nowy sposób promuje łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i wspomaga polską firmę!

W Polsce PiS „publiczne” w ogóle oznacza coś innego.

2. W dniu 21 lipca publiczna telewizja Jacka Kurskiego zaciągnęła pożyczkę od skarbu państwa w wysokości 800 mln zł.

Prawie 100 tys. każdego miesiąca PUBLICZNA telewizja wypłaca na pensje 4 prezenterów „dobrej zmiany”: Adamczyka, Holeckiej i Ziemca.

(źródła: TVN 24, Onet, Radio Zet, GW)

Leave a Comment