O czym szumią Internety 9 lutego

Tamara Olszewska:

Każdy dzień to jak kolejna klatka w kalejdoskopie. Nawet człowiek dobrze się nie przyjrzy, nie przeanalizuje, a już wskakuje kolejna, aż można oczopląsu dostać. No popatrzmy, co dzisiaj udało nam się uchwycić. Zapraszam

Echa Społeczne - ambulans, karetka, służba zdrowia, pomoc, lekarz, ratownik

Miało być tak miło. Miała być spełniona kolejna obietnica PiS-u. No właśnie, miała być, bo nie będzie. Bezpłatne leczenie dla każdego zapewne uspokoiło bezdomnych i tych bez praw do świadczeń zdrowotnych. Rząd jednak wszystko skrupulatnie przeliczył i wyszło mu, że jednak co za dużo, to dla Polaków niezdrowo. Tak więc leczenie będzie wciąż tylko dla tych, którzy płacą podatki, a nawet w sytuacji ratowania życia lekarz ma mieć pacjenta w nosie. Miało być cudnie, a wyszło jak zwykle. Pomysły Radziwiłła położą służbę zdrowia na łopatki, ale co tam…

Łysolki rozprzestrzeniają się ze swoją ideologią jak szarańcza. Wszystko im wolno, PiS-iątka ich kochają, sędziowie z reguły uniewinniają pod naciskiem „neutralnej” politycznie prokuratury. Klawe życie mają te chłopaki. Właśnie wzięli się za podbój kolejnego miasta i szaleją niszcząc Legnicę nazizmem, ksenofobią i wszelkimi innymi fobiami. Normalność w PiS-landii staje się coraz bardziej brunatna. Dziękuję pośle K.

Nawet co niektórzy profesorowie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego mają bardzo złe zdanie o reformie Zalewskiej. To powrót do PRL-u, to niszczenie potencjału młodego człowieka, to hodowla bezkrytycznych wyznawców PiS-u – tak twierdzi profesor Żurek. Tajne konsultacje z tajnymi konsultantami zaowocowały takim bublem, że ręce opadają i tylko dzieciaków żal. No ale stara zasada mówi, że lepiej rządzi się głupim społeczeństwem, więc nie dziwmy się, że „dobra zmiana” dobrze PiS-owi rokuje.

Samochwała w Sejmie stała i bajeczki opowiadała, tak można podsumować wystąpienie Waszczykowskiego. Polska wstała z kolan, Polska liczy się w świecie, Unia Europejska nas słucha i będzie robić to, co mówimy. I tak dalej, i kolejne ble ble ble, a naród słucha, naród ufa, naród wierzy.

Zgodnie z założeniem hodowli PiS-iątek prawie że od poczęcia, rząd wpadł na kolejny świetny pomysł. W każdej gminie powstanie strzelnica. Macierewicz zaciera łapki, bo dzieciaki zasilą szeregi Obrony Terytorialnej i nasza armia będzie nie do pokonania. Mięsko armatnie zawsze w cenie dla takich jak szef MON.

Jak załapać się na 500 plus mając nawet spore dochody? Wystarczy być przedsiębiorcą, który rozlicza się kartą podatkową lub ryczałtem. Zaniża się maksymalnie dochody i już kasa na pierwsze dziecko leci. Od dawna wiadomo, że Polak potrafi i chętnie będzie robił w konia swój rząd i swój kraj. W końcu cwaniactwo to jedna z naszych cech narodowych. Tak więc władza płacze i płaci, a my jesteśmy w coraz większej dziurze budżetowej.

*
Nie wiem, ja Wy, ale odnoszę wrażenie, że coś PiS-iątka ostro przyspieszyły. Może czują, że długo nie uciągną, więc chcą tak na zapas zdemolować i wyciągnąć jak najwięcej dla siebie? Do jutra

Leave a Comment