Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej. Protest pod Wawelem

Polacy „Kaczyńskim” podzieleni. 18 kwietnia na Wawelu po raz kolejny zrobiło się tłoczno. Powód? Miesięcznica pogrzebu Lecha Kaczyńskiego.

Katarzyna Wójtowicz:

Do Grodu Kraka przybyli politycy partii rządzącej, w tym Jarosław Kaczyński. U podnóża zamku odbył się pokojowy i apartyjny protest. Mieszkańcy Krakowa przyszli, aby pokazać swój sprzeciw wobec upolitycznianiu Wawelu.

Fot. Katarzyna Wójtowicz
Fot. Katarzyna Wójtowicz

Na Wawel przybyli również zwolennicy PIS-u i teorii zamachu smoleńskiego. Zarzucali protestującym współpracę z Rosją. Jako przedstawicieli działających na szkodę Ojczyzny podali między innymi Jana Hartmana i Macieja Maleńczuka.

Kwestia samego miejsca pochówku Pary Prezydenckiej i używania Wawelu do rozgrywek politycznych zeszła na plan dalszy. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy PIS-u swoją uwagę zwrócili głównie w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

Echa Społeczne - Protest pod Wawelem
Fot. Katarzyna Wójtowicz

Zwolennicy polityki Kaczyńskiego zarzucali protestującym działanie na szkodę kraju, brak wartości chrześcijańskich oraz agenturę rosyjską. Podkreślali, że działania Jarosława Kaczyńskiego obnażą „wszelkie zbrodnie” dokonywane przez opozycję (w tym protestujących mieszkańców Krakowa) i wszyscy pójdą siedzieć, bo w więzieniu jest ich miejsce.

Zwolennicy PIS-u przekonywali, że prawda smoleńska już niebawem wyjdzie na jaw, dzięki nieugiętym działaniom brata „poległego” prezydenta.

Osoby protestujące przez dłuży czas nie ulegały prowokacjom słownym. W miarę upływu czasu, nerwowa atmosfera udzieliła się również protestującym. Wznoszono okrzyki „pójdziesz siedzieć!” kierowane w stronę przewodniczącego PiS.

Obydwie strony przerzucały się argumentami pokazującymi zasługi Prezesa lub jego szkodliwe działania przeciw Polsce i Polakom.

Wydarzenie pokazało, jak bardzo Polacy „Kaczyńskim” są podzieleni.

One Thought to “Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej. Protest pod Wawelem”

  1. Gosia

    Super, trzeba wykopać chwasty na Powązki.

Leave a Comment