Kraków. Kobieta pobita przez mężczyzn wycinających drzewa

7 marca. Krakowskie osiedle. Katarzyna (chce pozostać anonimowa) spogląda przez okno. Widzi mężczyzn, którzy właśnie przymierzają się do wycinki drzew. Od 1 marca rozpoczął się okres ochronny. Nie wolno ścinać drzew, bo to oznacza śmierć dla ptaków. Trwa okres lęgowy. Szkoda drzew i szkoda ptaków. Robi zdjęcie i schodzi na dół. Pyta mężczyzn, czy są świadomi, że wycinanie drzew w tym okresie powinno zostać zaniechane. Nie spodziewa się, że za chwilę doświadczy przemocy. Zostanie przyduszona, uderzona i kopnięta.

Zdjęcie, które Kasia wykonała z okna własnego mieszkania
Katarzyna Wójtowicz:

Bartosz Szymański spisał relację Kasi i opublikował na Facebooku:

Jeden z pracowników Rzucił się na nią, chcąc wyrwać jej telefon z ręki. Katarzyna się cofała, jednak pracownik ją dopadł, chwycił za długi szalik. Zaczął ją dusić. Napadnięta zaczęła się wyrywać, krzyczeć, w końcu uderzyła go w twarz. Wówczas napastnik zaczął ją ciągnąć za ten szalik z całej siły, niemal wywracając. Trzej pozostali pracownicy skoczyli mu pomóc. Jeden z nich zaczął boleśnie wykręcać jej ręce do tyłu. Resztkami sił Katarzyna zaczęła wzywać pomocy syna. Ludzie przechodzący zaczęli w końcu zwracać uwagę. W szarpaninie, jeden z mężczyzn uderzył ją w twarz, ten duszący ją kopnął. Z klatki wybiegł syn Katarzyny, zaś kulejący sąsiad rzucił się jej na pomoc. Po chwili 7 osób zaczęło interweniować. Syn Katarzyny zadzwonił po policję. Zanim przyjechali, jeden z agresywnych mężczyzn zamierzył się łopatą na jej syna. Grozili jej i synowi śmiercią (pisownia oryginalna).

Katarzyna:

Wycinali jedno drzewo, zrobiłam zdjęcie z okna, powiedziałam synowi, że idę zobaczyć, o co chodzi, przecież jest marzec – nie wiem, czy wiesz, ale chodzi o drzewa będące obszarem rozrodu ptaków, odpoczynku czy żerowania. Wycinacze powinni mieć – przedłożyć Spółdzielni, podejrzewam, skoro ich zatrudnia – zezwolenie z zakresu ochrony gatunkowej (…) policjanci zapytali, nie pamiętam sformułowania, czy były jakieś gniazda czy budki lęgowe? Pracownik na to, że skąd (…) ale to w ogóle nie o to chodzi. Ja chcę się czuć bezpieczna na ulicy. Jeśli nie robię nic złego nikomu, nie łamię prawa, pies z kulawą nogą nie ma prawa palcem mnie tknąć, co dopiero dusić i bić?

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. W dniu jutrzejszym (08.03.17) Katarzyna złoży na komisariacie oficjalne zawiadomienie. Niestety nazwa firmy pozostaje nieznana.

Jak niewiele trzeba, żeby narazić się na niebezpieczeństwo. W jakim kraju żyjemy, że w biały dzień kobieta zostaje pobita? Przez mężczyzn! Pracowników zatrudnianych przez miasto, by dbali o zieleń. Doświadcza agresji słownej, jest przyduszana szalikiem. Zostaje uderzona w twarz i kopnięta. Na koniec napastnicy grożą kobiecie i jej synowi śmiercią. Dlaczego, o ile w ogóle można pytać o powód przemocy? Bo podjęła interwencję w obronie drzew i ptaków? Bo chciała uzyskać informację? Bo ośmieliła się wyrazić swoje zdanie? Dlaczego nikt nie reaguje natychmiast? Strach? Poczucie bezradności?

Sprawa w toku. Będziemy informować o jej rozwoju.

28 Thoughts to “Kraków. Kobieta pobita przez mężczyzn wycinających drzewa”

 1. Te drzewa SA NASZE , SA WSZYSTKICH I ZGODĘ NA ICH WYCIĘCIE TEZ POWINNII DAĆ WSZYSCY LUB CO NAJMNIEJ SPORA WIĘKSZOŚĆ ,! KRAJ TO NIE WŁASNOŚĆ JEDNEGO UGRUPOWANIA KTÓRE NIC NIE ZBUDOWAŁO A NISZCZY TO CO ZASTAŁO !!!!

 2. Marcin Kowalski

  Żenująca jest cała prasa nt. wycinania drzew w internecie i w prasie. Nie ma nielegalnych wycinek. Bo kto piłę włączy to ludzie lecą bronić drzew. Jeśli ktoś nie posiada zezwolenie na usunięcie drzewa to zapłaci podwójną opłatę i to wszystko. Jedna wielka nagonka …. Są urzędy, organy ścigania itd. A to bieganie z telefonami, obrona nieswoich drzew, panika, obrona bez pojęcia o przepisach i prawach to samowola i atak na ludzi, Niestety prowadzi do nieszczęścia, pracownicy nie wytrzymali. Przed wycinką można spróbować samemu zawiadomić policję, ale na niewiele to się przyda, pewnie i tak przyjadą i tak powiedzą, że nic nie wiedzą, a o administracyjnych przepisach pojęcia nie mają. Nie bić kobiet!

  1. YOUTUBE.COM – AUTYZM – PRZEPOWIEDNIA

   1. Rajmund Pelzer

    @Marcin Kowalski, masz racje. Nie powinien sie nikt wtracac w obronie nie swoich drzew. Niech WAM wytna wszystkie. Jak zaczniecie sie dusic z powodu braku tlenu , to moze sie obudzicie.

    1. Robi

     Jak chcesz je chronić to je sobie kup…..? Nikt nie bedzie się wtrącał.

 3. Daro

  Wystarczylo raz a dobrze zrobic pracownikom sciezke zdrowia…kiedys z kumplami zrobilismy taka zulom I juz ich drugi rok nie ma…

 4. kocur470

  To nie głosować w przyszłości na PiSowską bandę!

  1. mirek z pcimia

   no jak nie po to pis – tłuki, papier toaletowy o zapachu truskawkowym to też wina po/pis ? mongoły – cokolwiek się stanie to polityka… barany bite, brak wam mózgu? mowa o głąbach co drzewa chcieli wyciąć i ich reakcji a nie politycznych syfach. ale skąd masz o tym głąbie wiedzieć?

 5. Alicja

  No coz ”jaki pan taki kram ” !

  1. BWG

   Jakie no cóż. Jak długo mamy się z tym godzić ?

  2. Klisza

   Szefostwo spółdzielni mieszkaniowych w Polsce to zawsze była i nada jest czerwona banda . Nie siej propagandy , cwiercinteligentko

 6. Żenada

  Przecież to po paru linijkach widać, że historyjka wymyślona by zrobić sensację. Rzetelne dziennikarstwo psia mać…

  1. Proszę to samemu sprawdzić a nie wpisywać glupkowate komentarze..

  2. Ja

   To nie jest zmyślone. Przemocy uległa moja znajoma.

  3. wuzu

   Żenada to bardzo adekwatny pseudonim. Akurat to moja znajoma i wszystko, co napisano jest prawdziwe.

  4. gabi

   To nie jest zmyslone.A co wedlug pani jest rzetelnym dziennikarstwem?Cos w rodzaju wSieci?

 7. warsaw

  Powinni zostać przykładnie ukarani, ale ta pani powinna też wiedzieć że zakaz obejmuje jedynie drzewa na których są gniazda i inne gatunki chronione. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości proszę zadzwonić do RDOŚu te informacje właśnie mam stamtąd. Ustawa jest błędem ale kłamstwem jest wciskanie ludziom kitu przez różne portale internetowe że zakaz obejmuje wszystkie drzewa, stąd takie sytuacje.

  1. Rafał

   Ale tu nie chodzi o to czy ta Pani miała rację, zwracając uwagę, tylko ze została naruszona jej nietykalność cielesna przez tych imbecyli, gdzie my żyjemy żeby w biały dzień mogło dochodzić do czegoś takiego. Ci ludzie powinni być przykładnie ukarani grzywną ale taką konkretną bo Polaka nic bardziej nie boli jak sięganie do portfela.

  2. gosc

   kolego, jesli wycinka byla legalna to po co ci panowie sie tak rzucali na widok telefonu?

 8. Ewa Stiller

  jaki kraj – takie społeczne zachowanie – jaki Szyszko tacy rębacze – raz w drzewo , raz w kobietę……..jak to nie można znależć firmy ? to paranoja i taka własnie pouczana przez Błaszczaka interwencja policji ! nagłośnic sprawe trzeba i to mocno !

 9. OLAF

  Ludzie doszliśmy już do takiego szaleństwa , ze gdyby był legalny dostęp do broni palnej to jeden drugiego bez wahania by zastrzelił, to co się dzieje w tym kraju odkąd ta haniebna partia pis doszła do władzy do jakiś obłęd. Trzeba ich powstrzymać bo inaczej wytną w pień naszą ojczyznę wyprowadzą z UNI, zbankrutujemy i pies z kulawą nogą nam już nie pomoze .Tak jak Polacy potrafili się zjednoczyć przy okazji WOŚP pokażmy że potrafimy bronić naszych wartości o kraju. Nie ma zgody na demolowanie naszego dorobku, przyrody , konstytucji, sądów i niczego … DOŚC.

 10. wqw

  Dobra zmiana psia ich mać

 11. frickle

  Dobra psia ich mać zmiana

 12. Obywatel

  Ciemniacy poczuli że „wadza” daje zielone światło, to se ulżyli.

 13. Nie można tego zamieść pod dywan. Robole muszą zostać oskarżeni o napaść i pobicie i trzeba patrzyć na ręce policji, prokuraturze i sądowi. To sprawa kryminalna.

 14. Krystyna

  No cóż… Niedługo to będzie standard. Nasz nierząd likwiduje wszystkie instytucje, które miały nas bronić, wprowadza prawo, które ma nasz niszczyć i zabijać. Kwestią czasu pozostaje, kiedy będziemy traktowane tak, jak kobiety w talibanie.

 15. Skoro nikt nie zamordował tych sprawców to po co dyskusja

 16. Antypisior

  To jest dobra zmiana. Teraz Ci co głosowali na sekte zaczną odczuwac nową praworządnosc jaką wprowadza pis.Szkoda, że większość biernego niestety społeczeństwa też.

Leave a Comment