Ziobro i Morawiecki do dymisji! Pikieta pod sądem wojewódzkim w Bydgoszczy

Protest w formie spaceru odbył się 23 sierpnia 2019 r. pod sądem wojewódzkim w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział około 100 osób. Demonstranci mieli ze sobą lampki. Zdecydowanie przeciwstawiali się wykorzystywaniu aparatu państwa do systemowego hejtowania sędziów, uważanych za niepokornych i niewygodnych dla władzy.

W proceder hejtowania sędziów, jak ustalił portal Onet.pl zamieszane są osoby ze ścisłego grona współpracowników ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wiceminister resortu sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji a afera, w której wykorzystywano aparat państwowy do zwalczania przeciwników zatacza coraz szersze kręgi. 

Zapraszamy do wysłuchania podcastu, w którym znalazła się obszerna relacja z pikiety-spaceru w obronie hejtowanych sędziów. W audycji pojawiają się głosy, w kolejności, Agaty Szczygielskiej-Jakubowskiej z Bydgoskiego Forum Obywatelskiego, mec. Michała Bukowińskiego, radnej Joanny Czerskiej-Thomas z .Nowoczesnej i mec. Justyny Mazur – dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, która odczytała uchwałę ORA. Dziwięk ten dostępny jest również w wysokiej rotacji w Internetowym Radiu ECHA: www.radioecha.pl (player po prawej u góry strony)

Piotr Sobieski

Leave a Comment