Tydzień pod Lupą. 3 – 13 stycznia

Tamara Olszewska:

Kolejna „ciekawa” wypowiedź mistrza Waszczykowskiego. Uznał, że ewentualnie PiS poprze Donalda Tuska w reelekcji, ale coś za coś. Jak Tusk będzie grzeczny, pokaże, że najważniejszy jest interes Polski i tego będzie się trzymał, to może PiS-iątka się złamią. Tak więc drogi Donaldzie, spełnij prośbę Waszczykowskiego, a wtedy wszystko będzie dobrze.

Echa Społeczne - szkoła, nauczyciel

Ten Duda, co nam się tak bardzo nie udał znowu usiłował wcisnąć nam stek kłamstw. Stanął sobie facet przed kamerami i bujał jak nakręcony, byle tylko usprawiedliwić podpisanie reformy edukacji. Coś tam sobie gaworzył o trzech tygodniach badania, sprawdzania, konsultacjach. Wychwalał pod niebiosa pomysł Zalewskiej, mało się nie popłakał ze wzruszenia. Ciekawe, co teraz wymyśli, bo poszedł już wniosek o udostępnienie informacji z kim to niby Duda się konsultował. Powiem jedno, facet sobie już tak nabruździł, że jak tylko straci stołek prezydencki, to będzie miał przechlapane. Trybunał Stanu, problemy z pracą, bo kto będzie chciał mieć do czynienia z prawnikiem, który zasłynął łamaniem prawa? Panie Duda, czas się pakować, emigracja czeka.

Biedny ten poseł K. Jego miesiączka kolejny raz okazała się bardzo bolesna. Miało być więc płomienne przemówienie, pełna miłość zebranych tłumów, a tutaj wyskoczyła grupa Obywateli RP i skutecznie zakłócała wystąpienie posła. Biedak nie mógł opanować zdenerwowania. Głos mu się lekko trząsł, minę miał nietęgą i był jakoś mało przekonujący, gdy tak sobie krzyczał o prawdzie smoleńskiej, która wciąż i niezmiennie tylko tuż, o zdrajcach, wrogach itp. Co facet wymyśli za miesiąc, by zapewnić sobie spokojne brylowanie po grobach ofiar katastrofy?

Macierewicz błysnął kolejnym pomysłem. Zaskoczył nas informacją o kupnie rosyjskiego złomu, który będzie naprawiany, ulepszany i stanie się mocnym punktem naszej obrony. Poszedł dalej i planuje zakup używanych 96 F-16. Jeśli się zdecyduje na ten krok, to będziemy w czołówce sił powietrznych NATO. Ale fajnie. Zaoszczędzimy kasę, a i tak staniemy się największą siłą bojową w Europie. To dopiero genialne posunięcie. Będziemy mieć stare, ale jakże jare. A to nie koniec „sukcesów”. Za 200 mln zł Polska kupi 70 pocisków manewrujących. Macierewicz dumny jak paw, ale zapomniał o małym drobiażdżku. Na niewiele nam się te pociski przydadzą, bo nasze F-16 nie są wyposażone w system naprowadzania. Może facet planuje zabawę w rosyjską ruletkę?

Kolejny, obok byłego już księdza Międlara, miłośnik chłopców narodowców. Prałat Roman Kneblewski, którego rzeczywiście powinno się zakneblować, bo tych bzdur nie da się słuchać, uznał, że „Komunizm, faszyzm i nazizm razem wzięte w swych totalitarno-inwigilacyjnych tudzież absurdalnych zapędach nie umywają się do Facebooka”. Boże, Ty widzisz i nie grzmisz? Skąd Ty bierzesz takich właśnie sługów, którzy nadają się tylko do prac społecznych w byłych obozach koncentracyjnych? Młodzież karmiona takimi „autorytetami” skazana jest na wieczną głupotę i totalną niedoróbkę intelektualną. Co na to władze Kościoła?

Błaszczak wyliczył koszt „ochrony” Sejmu w okresie kryzysu parlamentarnego na 2,5 mln zł. Te barierki, oddziały policji, ściągane nawet z odległych terenów Polski, ten stres, odpowiedzialność wielka za każdego obywatela, nawet tego, okupującego mównicę czy demonstrującego przed Sejmem wyraźnie zaszkodził facetowi, bo stracił umiejętność jasnej oceny rzeczywistości. Wpadł więc na genialny pomysł, by to właśnie Schetyna zapłacił tę kasę, bo to jego wina, bo to przez niego takie wydatki. Panie Błaszczak, a może warto wybrać się do psychoanalityka? Wygodna kozetka czeka. Pogada pan, wyżali się i może rozum wróci do głowy?

Leave a Comment