Środkowy palec cioci z Zachodu

Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący oraz komisarz ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych w Komisji Europejskiej, poinformował 29 lipca 2017 r. o tym, że Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie przez Polskę prawa UE. Polska ma miesiąc na naprawę, podpisanej kilka dni temu przez prezydenta, ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Piotr Sobieski:
fot. Pixabay.com

Mam wrażenie, że w UE znudzono się już wybrykami Polaków spod znaku krzykacza i zblazowanych. W odpowiedzi na ekspresję suwerenności partii rządzącej w imieniu obywateli RP, Komisja UE przeszła do ekspresji suwerenności w imieniu obywateli UE. I co? I pewnie w końcu kasy nie będzie!

Obawiam się, że po wyschnięciu strumienia euro z zachodu na wschód i braku pieniędzy, nie tylko na drogi gminne i powiatowe ale również np. na 500+, może dojść do erupcji suwerenności suwerena Polaka i to tego wdzięcznego dotąd za hojne obsypywanie cudzą forsą.

Sugeruję zaatakować prewencyjnie UE. A co tam będą podskakiwać! Szybkie uderzenie (org. blietzkrig), zgodnie z doktryną Heinza Guderiana, załatwi sprawę w trimiga. Marsz zwycięstwa w Berlinie i Paryżu to już wisienka na torcie…

(Wszelkie skojarzenia są nieuprawnione i wyssane z palca!)

Leave a Comment