Prasówka tygodniówka(19.08 – 25.08.2019)

Przed nami tropikalne upały. Przed nami czas, gdy temperatura emocji wzrośnie do stanu wrzenia. Przed nami kolejne głupoty w wersji PiS, ale teraz czas na złapanie oddechu i chwila relaksu przy prasówce tygodniówce. Zapraszam…

 

1. Krzysztof Brejza nie ustaje w poszukiwaniu nieprawidłowości partii rządzącej. Tym razem, nie mogąc doczekać się wyjaśnień, co właściwie robi komisja smoleńska i za jakie pieniądze wciąż pozoruje działania, oddał sprawę do Sądu Administracyjnego i …wygrał. Teraz Macierewicz musi odpowiedzieć na pytania posła, oczywiście teoretycznie, bo w praktyce wiemy, jak to odpowiadanie wygląda. Zapewne sąd sobie, Macierewicz sobie, ale wierzę w Brejzę. Wierzę, że nie odpuści i postawi faceta pod ścianą.

2. Czy ktoś jest zdziwiony, że prokuratura nie dopatrzyła się oznak przestępstwa w naklejkach z napisem „Strefa wolna od LGBT” i odmówiła wszczęcia postępowania? Ja nie, bo przecież prokuratura to Ziobro, a Ziobro to jeden z najgorszych produktów obecnego systemu władzy. Przestępstwem byłyby naklejki nawołujące do wolnych stref od kościoła czy chłopców narodowców, a tak…swoich przecież nikt nie ruszy. 

3. Jeszcze nie umilkły echa rodzinnych wojaży Kuchcińskiego, jeszcze mamy w pamięci słowa Morawieckiego i reszty tej ekipy, że trzeba coś zmienić, poprawić, że tak być nie może, a tu kolejna wpadka. Premier zaliczył pogrzeb znajomego we Wrocławiu i jak myślicie, czym wrócił do Warszawy z prywatnej imprezki? Oczywiście maszyną rządową ze statusem HEAD. A co, wolno mu, bo on tu szefem, a że lud głupi, ślepy i głuchy to już problem ludu. I tak się robi w konia naród.

4. Elżbieta Kogowska-Piasecka kandydatka do Sejmu z listy PiS warta jest zainteresowania. To nauczycielka matematyki, która nie ukrywa swojego wstrętu do środowiska LGBT. Zapewne, gdy już dostanie się do Sejmu podejmie walkę, by oczyścić szkoły z nauczycieli myślących inaczej niż ona, zaangażuje się w opracowanie testu na patriotyzm kadry pedagogicznej i podejmie heroiczną walkę o polską szkołę, wolną od samodzielnego myślenia i tych wartości, z którymi NieRządowi nie po drodze. Uwaga! Wylęgarnia Homo PiSsus to już nie fantastyka…

5. Kiedy pisałam dwa lata temu, że przyjdzie czas, gdy pracownicy będą musieli podpisywać deklarację wiary, sporo osób mnie wyśmiało. No to proszę! Energylandia opracowała właśnie broszurę dla swoich ludzi, a tam… jak byk, deklaracja właśnie wiary. „Wierzę, że Bóg udzieli mi wszystkiego, czego potrzebuję, aby odnieść sukces (…). Wierzę w modlitwę i nigdy nie zamknę oczu do snu, nie pomodliwszy się o boskie przewodnictwo, ażebym był cierpliwy wobec ludzi i tolerancyjny dla tych, którzy nie wierzą tak jak ja”. Kolejny etap walki o Polskę wyznaniową został już wdrożony w życie. Ciekawe, co będzie dalej?

6. NieRząd rozpaczliwie szuka pieniędzy, by móc dalej spokojnie prowadzić politykę rozdawnictwa i stąd wzrost opłat za sprawy cywilne. Za spory finansowe czy ugody będziemy płacić jak za zboże. Ciekawa jestem, o ile skoczą opłaty za rozwody czy rozpatrzenie spraw związanych z podziałem majątku. No cóż, bulić będą wszyscy i może to otworzy chociaż trochę oczy wielbicielom PiS, bo, co jak co, ale stan portfela dla nich najważniejszy.

7. I kolejny newsik, „dziecko” Ziobry czyli zmiany w kodeksie karnym, które ochoczo podpisał Duda. Prokurator będzie mógł zamrozić decyzję sądu o zwolnieniu za kaucją, sądy II instancji będą mogły skazywać osoby, wobec których sądy I instancji umorzyły dochodzenie i będą mogły dowalić dożywocie, co zamyka drogę do apelacji oraz sądy będą mogły przesłuchiwać świadków, nawet gdy oskarżony lub jego obrońca będzie nieobecny z przyczyn usprawiedliwionych. Jest pewne, że to świetne zmiany, które będzie można wykorzystać przeciwko niewygodnym obywatelom. I to jest właśnie ta praworządność PiS-u.

8. Kościół boi się seksu jak diabeł wody święconej. Dzieci mają być czyste, nieświadome i niewinne aż do ślubu, więc zero seksualizacji w szkołach i trwa nawoływanie rodziców, by czuwali i nie pozwalali uświadamiać swoje pociechy w tym temacie. Żeby ułatwić rodzicom życie, kościół rozsyła wzór oświadczenia, wypisującego dziecko z takich zajęć. Jestem ciekawa, czy również księża podejmując walkę z seksualizacji, zaprzestaną zadawać dzieciaczkom pytania o masturbację, dotykanie miejsc intymnych, zainteresowania seksem. Pewnie nie, bo przecież księża z racji własnego doświadczenia, mają pełne i jedyne prawo, by o seksie rozprawiać.

9. Fajna akcja miała miejsce w Sycowie, miejscowości Beaty Kempy. Rodzice, dzieci, szkoły i przedszkola przygotowały ponad 80 plecaków z wyprawką dla dzieci w Aleppo. I cóż… Kempa baluje na salonach Europarlamentu,  a plecaki gniją już prawie od roku w jednej ze szkół, czekając, by ktoś się wreszcie zlitował i przesłał je do Syrii. Tak właśnie realizuje ten NieRząd program, zakładający, że zero uchodźców w Polsce, za to my będziemy wspierać i pomagać szczodrze tam, na miejscu. Brawo Wy!


I tak nam mija dzień za dniem. Aż strach się bać, bo leci nam kolejny rok, gdy Polską rządzą błazny wypuszczone z podrzędnego cyrku. Pytanie tylko, ile jeszcze takich lat przed nami?

Tamara Olszewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *