Prasówka tygodniówka (16.12 – 22.12.2019)

Przed nami trzy dni świąt i 4 lata PiS-u. A nie mogłoby to być odwrotnie? Zapraszam, bo prasówka czeka, nóżkami przebiera i liczy, że ktoś do niej, w przerwie między jednym świątecznym szaleństwem a drugim, zajrzy.

1. Pamiętamy wszyscy, że po filmie braci Sekielskich, nieRząd postanowił powołać komisję ds. pedofilii. Mijają dni, tygodnie, miesiące i co się dzieje? Jej członków mieli wybrać Sejm, Senat, prezydent, szef rządu i Rzecznik Praw Dziecka, ale jakoś nie znaleźli czasu i komisja leży odłogiem, czekając nie wiadomo, na co. To znaczy, wiadomo, na co. Na tę chwilę, gdy naród zapomni, a sprawa rozejdzie się po kościach.

2. Andrzej Duda, który olewa w ONZ panel o zagrożeniu klimatycznym, wybierając wykład Trumpa o religii. Który wciąż podkreśla, że Polska węglem stała, stoi i stać będzie. Który neguje problemy klimatyczne, uważając, że to tylko naturalne zmiany w przyrodzie… ten Duda wrzucił ostatnio mapkę smogową Europy, by udowodnić, że to zanieczyszczenie smogiem w Polsce to pic na wodę. Jakoś nie zauważył, że mapka dotyczy dwutlenku azotu, a nie stężenia pyłów PM2,5 i PM10 oraz benzo(a)pirenu. Hm…powstrzymam się od komentarza, bo ostry epitet mi chodzi po głowie.

3. Już jakiś czas temu było głośno o tornistrach, które miały polecieć do Syrii. Patronat nad akcją objęła Beata Kempa i tylko szkoda, że dar dla dzieciaków w Aleppo nie dotarł. Najpierw tornistry z wyposażeniem leżały sobie w jednym z magazynów, a potem trafiły do kościoła i część z nich przywłaszczyli sobie parafianie. Kempa jest urażona tymi doniesieniami i grozi sądem, a prokuratura bada sprawę. Bada, bada i skończyć badać nie potrafi, bo jak tu dobrze badać, gdy Beata Kempa czuwa?

4. Jeleniogórskiej sekcie, ups, przepraszam … oddziałowi NSZZ Solidarność już zupełnie padło na głowę. Domaga się ona od radnych miasta uchwalenia Samorządowej Karty Rodziny opracowanej przez „Ordo Iuris”. To dokument, który jest odpowiednikiem uchwał o strefach „wolnych od LGBT”. Jeszcze trochę, a będzie można Solidarność zdelegalizować, bo to co wyczynia to nic innego jak łamanie konstytucyjnych praw człowieka i obywatela. Na pohybel z taką Solidarnością.

5. Artur Trzeciakowski był sobie prezesem stoczni „Gryfia”. Gdy okazało się, że facet jest umoczony w przewałki w Katowickim Holdingu Węglowym,  przesunięto go na stanowisko dyrektora naczelnego tejże stoczni, dzięki czemu już nie będzie przeszkód, by otrzymała ona koncesję, a co za tym idzie, kasę na rozruch i działanie. I tak sprytnie rozwiązano problem. Szemrany facet nie jest już prezesem, więc nie zaszkodzi, ale za to jako dyrektor naczelny wciąż rządzi. Patrzcie i podziwiajcie, bo tak PiS rozwiązuje swoje problemy.

6. PiS to rzeczywiście uwielbia wszystko, co „tajne przez poufne”. Pewnie wychodzi z założenia, że nadmiar wiedzy społeczeństwu zaszkodzi, stąd ukrywa przed nim listy poparcia dla KRS, nie publikuje ważnych oświadczeń. Teraz doszedł też do wniosku, że i posłom opozycji nie trzeba zbyt wiele pokazywać i… odmówił ujawnienia informacji  CBA, o tym, co przeskrobał Banaś. Widzicie, jak partia rządząca dba o nasz komfort psychiczny? Woli sama dźwigać własne brudy niż nam dowalać. Ave PiS!

7. Karczewski już sam za siebie nie może. Tak go boli, że musiał opuścić gościnne progi służbowej willi, że nie jest już marszałkiem Senatu, że ten Senat teraz to w ogóle koszmar, więc wtyka się bez przerwy przed kamery i jedzie na nowego marszałka, ile się da. Ostatnio głosi, że marszałek Grodzki doprowadził do upolitycznienia Izby, a przecież on liczył na „na wysoki poziom, kulturę polityczną, kulturę osobistą również”. I jakiż teraz biedaczek rozczarowany, bo przecież za jego kadencji Senat to był miodzio.

8. Gowin to dopiero sprzedajna dusza. Najpierw opierał się ustawie kagańcowej, mówił, że nie miał pojęcia, że nie podpisze, że to czy tamto… Ale wystarczyło, że nieRząd obdarował jego ludzi stanowiskiem sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i już jest super. Już zapomniał Gowin, że był przeciw i teraz jest jak najbardziej za. 


Poczytamy się dopiero za tydzień, więc dzisiaj wszystkim którzy celebrują Boże Narodzenie życzę bardzo rodzinnych i spokojnych Świąt. Wszystkim, dla których to tylko dni wolne, życzę odpoczynku, relaksu, czasu na dobrą książkę, dobry film czy też fajne spotkania z rodzinką. Przepraszam, ale nie składam życzeń prezesowi, Zjednoczonej Prawicy, Konfederacji i ich zwolennikom, bo za mało we mnie świętości, bym się tak „godnie” zachowała. ☺

W tej kategorii

Leave a Comment