Prasówka tygodniówka (15.07 – 21.07.2019)

Od wczoraj symbolem PiS-landii jest Białystok. Symbolem wstydu, zakłamania, neofaszyzmu, prymitywizmu, tej prawdziwej, pisowskiej polskości, którą za przyzwoleniem i pełną aprobatą kościoła, duce narodu i jego partii, karmią nas, naród, bez opamiętania. Na szczęście PiS, jak się pojawił, tak i przeminie, a my jesteśmy i pozostaniemy…  Zapraszam na prasówkę.

1. Pierwszy raz w naszej historii obchody rocznicy wybuchu II Wojny światowej odbędą się w Warszawie. Tak zadecydował Duda i tak się stanie. Może decyzja byłaby inna, gdyby na Westerplatte stał pomnik smoleński i Lecha Kaczyńskiego? Bez tych najważniejszych symboli PiSlandii przecież świętować się nie godzi, prawda? A do tego, podejrzewam, że władza boi się Gdańszczan. Tak więc znowu będziemy mieć dwie uroczystości. Jedną rządową i drugą, obywatelską. Którą wybieracie?

2. Komisja Europejska ma w nosie sukces PiS w eurowyborach, wstawanie Polski z kolan i przekonanie, że teraz politycy partii rządzącej zatrząsną UE. Bierze się konsekwentnie za drugi etap procedury związanej z naruszeniem prawa przez Polskę. Ciekawa jestem, kto tym razem zadzwoni do Morawieckiego i przeprosi go za zaistniała sytuację, za „samowolkę” KE, która nie chce zrozumieć, że teraz Europa to PiS.

3. Pisowski Sejm, w swoim, błyskawicznym tempie, znowelizował ustawę środowiskową. Teraz będzie sobie można tworzyć inwestycje, nie zwracając uwagi na kontrolę społeczną, nie przejmując się pięknem przyrody ani odległością od zabudowy mieszkalnej. Za chwilę właściciele domów jednorodzinnych będą mieli składowiska śmieci pod nosem, kolejne lasy zostaną wycięte, ale co tam. Ważne, by kasa płynęła wartkim strumyczkiem.

4. Co w rodzinie to nie zginie. Beata Kempa przekazała gen aktywności politycznej swojemu synowi, który zamierza szturmem wejść do Sejmu. Chłopak ma już spore doświadczenie, bo roznosił ulotki wyborcze mamusi, a do tego ma też odpowiednie przygotowanie. Wielbi żołnierzy wyklętych i jest patriotą, zapewne takim, zgodnym z rozumieniem patriotyzmu swej rodzicielki. Jeszcze trochę, a PiS wprowadzi zasadę dziedziczności krzesełek poselskich, bo przecież musi zadbać o morale swojego parlamentu.

5. NieRząd ostro główkuje, skąd wziąć kasę na rozdawnictwo socjalne. Ich wzrok padł na przedsiębiorców i stąd ustawa o odpowiedzialności zbiorowej czyli karanie firmy za wpadki jej pracownika. Wiadomo, od pracownika wiele się nie wyciągnie, ale za to firmę będzie można wydoić nawet na 5 mln zł. A ci naiwni wielbiciele PiS wciąż wierzą, ze kasa na ich dopieszczenie socjalne bierze się z powietrza. Nawet chyba nie zauważą, że sami na siebie i tych, olewających pracę, bulą.

6. Produkcja przemysłowa w Polsce leci na łeb, na szyję. W porównaniu z majem tego roku, spadła o 5,9%. Indeks PMI spadł z 48,8 na 48,4 punkty, a zgodnie z przyjętym wyznacznikiem, spadek poniżej 50 punktów oznacza zapaść. Ciekawa jestem, jak PiS zabezpieczył nas przed ewentualnym kryzysem. Czy, jeśli takowy nadejdzie, uda się bezpiecznie przez niego przejść, tak jak za rządów PO/PSL.

7. Rydzyk ostro bierze się za budowę muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Żeby nie obciążać ojczulka kosztami, bierze je na siebie minister Gliński. Facet ma gest, więc bez oporów wrzuci na ten cel 117 mln zł. To muzeum to będzie totalny „full wypas”, pokazujący historię Polski od początku po dzisiaj, ze szczególnym uwzględnieniem Jana Pawła II. Proponuję, by znalazła się w nim i ekspozycja, poświęcona dzisiejszym brunatnym patriotom. A co, niech świat nas podziwia i docenia zawartość polskości w prawdziwych Polakach.

8. Narodowiec i szef „Marszu Niepodległości”, Robert Bąkiewicz, ma nowy pomysł na Polskę. Chce skazywać na śmierć wrogów jego Ojczyzny, stworzyć Państwo Podziemne, broniące nacjonalistyczną zgniliznę i zorganizować tzw. roty, na wzór bojówek SS, Waffen-SS i SA. No cóż, w pisowskiej Polsce facet może robić, co mu się tylko podoba, nawet ciągać po sądach takich jak ja, co to mówią o nim neofaszysta. On neofaszystą??? Boże broń! On tylko polskim patriotą.


Opozycjo, błagam, zajmij się wreszcie PiS-em i tylko PiS-em, a nie waśniami i dowalaniem sobie wzajemnie. Odstaw prywatę, urażoną dumę, rywalizację o to, kto zasługuje na miano prawdziwego lidera. Nie wpychaj nas w objęcia duce Kaczyńskiego i jego świty na kolejne 4 lata. Jeśli PiS wygra kolejne wybory i zapewni sobie większość konstytucyjną, to umyjesz rączki i też będziesz szukała winnych poza swoim środowiskiem? Pobudka i do roboty!

Tamara Olszewska

Leave a Comment