Prasówka tygodniówka (12.08 – 18.08.2019)

1. Były wielkie słowa o zdradzie Tuska, który zniszczył przemysł stoczniowy. Był wielki powrót stoczni do skarbu państwa.  A co jest teraz? Straty dumy PiS czyli stoczni Nauta za rok 2018 wyniosły 58 mln. zł. Wyprzedawanie majątku, częściowe zatopienie chemikaliowca „Hordafor V”, remontowanego dla norweskiego armatora, utrata kontraktu na przebudowę platformy wydobywczej Petrobaltic z powodu niedbalstwa i opóźnienia, brak sensownych zleceń. Ot klasyka w wykonaniu PiS. Mnóstwo wielkich słów, a jak przyszło co do czego, to totalna klapa. Jacy fachowcy takie owoce ich pracy i tyle w temacie.

2. Rodzice się wkurzyli i szykują pozew zbiorowy przeciwko Pislandii za ten koszmar, jaki Zalewska zafundowała dzieciom. I słusznie, bo to, co partia zafundowała absolwentom podstawówek i gimnazjów woła o pomstę do nieba, a to nie koniec. Przed dzieciakami jeszcze nauka w przeludnionych klasach, na dwie zmiany, w salkach na gwałt dostosowywanych do nauczania. Totalny bajzel. Ale co tam, Zalewska w nagrodę za tę demolkę, została europosłem, a jej zastępca tak samo jak ona, oderwany od realiów. Mam nadzieję, że rodzice pójdą na wybory i hurtowo zapłacą PiS-owi za to, co zrobili ich dzieciom, wrzucając swój głos do urny.

3. Nabijano się z prezydenta Komorowskiego, że jakiś taki niedouczony, robi błędy ortograficzne i zalicza wpadkę za wpadką, ale to, co się przytrafia doktorowi prawa, panu Dudzie, to już znacznie przerasta „dokonania” Komorowskiego. Widać, że facet ma straszne luki w wiedzy. O konferencji w Jałcie, która w jego mniemaniu odbyła się przed wybuchem Powstania Warszawskiego, to już wiemy, a teraz znowu błysnął w Katowicach, podkreślając rolę przemówienia Wojciecha Korfantego w Bundestagu, w walce o polski Śląsk. Dudzie pomylił się Bundestag, jedna z izb niemieckiego parlamentu, funkcjonująca od 1949 roku z Reichstagiem czyli parlamentem. Ech, to jest ta pisowska inteligencja w natarciu…

4. No proszę, dawno nie słyszany Piotr Duda uznał, że czas o sobie przypomnieć i zabrał głos w sprawie swego kumpla Jędraszewskiego. Podziękował mu za trafną ocenę środowiska LGBT i uznał, że Polska potrzebuje właśnie takich słów. A to nam się trafił obrońca ludu pracującego i szef NSZZ Solidarność. Jemu to w worku pokutnym chadzać i na klęczkach przed takimi typami jak Jędraszewski, a nie udawać, że walczy jak lew o dobro… no właśnie, kogo?

5. I kolejna firma, która pod opiekuńczymi skrzydłami PiS-u miała zostać reaktywowana i cieszyć naród rozkwitem i pracą dla dobra PiS-u, a przy okazji Polski. To Autosan, który ma dzisiaj 33 mln strat i sprawę o zaniżanie cen. Jakiś pomór padł na firmy, połączone przez PiS w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Mamy padającą stocznię Nauta, Autosan i Nano Carbon, polską spółkę, która próbowała uruchomić masową produkcją grafenu, a teraz też jest pod lupą śledczych. I znowu powtórzę, jacy pisowscy fachowcy takie i zyski.

6. A to historia typowa dla PiS-landii. Całe lata trwała walka Ann Drillich o odzyskanie działki w  Tarnowie. Działka ta została bezprawnie przejęta od spadkobierców żydowskiej rodziny i wybudowano na niej kościół  parafii Matki Boskiej Szkaplerznej. Ostatecznie sąd uznał roszczenia pani Drillich, ale co z tego. Prokurator Generalny się wkurzył i postanowił ratować braci w sukienkach, więc wystąpił z kasacją nadzwyczajną prawomocnego wyroku. A co… wolno mu przecież. W końcu to on tu rządzi. On jest prawem.

7. Nagroda dla tych, co to w Białymstoku ziajali nienawiścią, pluli, rzucali kamieniami i racami, wyzywali, wspomagając się dziećmi uczestników Marszu Równości. Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej, którego prezes zorganizował tę jatkę, dostał od nieRządu 700 tys. zł na rozwój swojej działalności. Ciekawa jestem, ile kijów bejsbolowych można za to kupić. Ile petard i innych narzędzi idealnych do bicia przeciwników? Ile koszulek z symbolem Polski Walczącej, skrzynek piwa, by wzmocnić się przed atakiem?

8. Zauważyliście może, że jest taki program, o którym PiS w ogóle już nic nie mówi? To „Mieszkanie Plus”.

Tamara Olszewska 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *