Prasówka tygodniówka (10 – 16.06.2019)

„Tralalalala zabawa trwa, PiS-landia inny wymiar ma”…No to wskakujmy w tę jej piaskownicę i zobaczmy, jakie zamki z piasku nam buduje, a potem łapmy za łopatki i burzmy, burzmy, burzmy…

1. Prezes Kaczyński nieźle się ostatnio zaktywizował. Wpadł na XIV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” i oświecił swój lud, co będzie najważniejsze w kampanii parlamentarnej jego partii. To walka z tym wstrętnym atakiem na kościół i Polskę. Facet jest niezłym cwaniakiem i świetnie wie, czym da się porwać Polaków. Nic bowiem nie utrzyma ich tak mocno przy nim, jak właśnie ta ciągła walka. Walka w obronie, walka o przetrwanie, walka z opozycją, walka o kościół …walka …walka … walka. A tak tylko przy okazji, walka o Polskę głupoty, wstecznictwa i zabobonów, o swoją potęgę i władzę absolutną, ale tego głośno nie mówi.

2. Guru polskiej sprawiedliwości, niejaki Ziobro, nieźle się wkurzył. Pan magister wprowadził zmiany w prawie karnym, które zostały ostro skrytykowane przez profesorów UJ. Zgodnie z zasadą, że „nie będzie pluł nam w twarz jakiś tam profesor”, Ministerstwo Sprawiedliwości złoży pozew przeciwko nim, oczekując ukarania krytykantów. Ech, tak to jest, gdy władza spoczywa w rękach przeciętniaka z kompleksem niższości.

3. Kampania wyborcza w toku, więc PiS obiecuje narodowi kolejne Plusy, jak chociażby obniżenie PIT z 18 do 17 proc., a także zlikwidowania podatku dochodowego dla młodych. Chwilowo wszystko to pozostaje w sferze obietnic, za to po cichutku nieRząd podnosi nam opłatę recyklingową, opłatę na PPK, ZUS dla pracujących na umowę – zlecenie, opłatę mocową, składki ZUS, opłatę przekształceniową, opłatę za butelki plastikowe, podatek handlowy, opłatę śmieciową. Coś czuję, że ostatecznie obywatel wyląduje na niezłym minusie, prawda?

4. Zdaje się, że niewiele przychodzi PiS-owi z sukcesu, jakim było zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu.  Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jakoś nie widzi w swoich szeregach ulubieńców prezesa ani Ruchu Pięciu Gwiazd, z którymi chcą się oni bardzo zaprzyjaźnić. Wydaje się więc, że „nasi” pozostaną w aliansie tylko z tymże Ruchem pod wodzą kabareciarza i satyryka Beppe Grillo. No i będzie wesoło…

5. Nowym wicemarszałkiem Sejmu została Małgorzata Gosiewska. Kobieta zasłużyła sobie na tę fuchę jak nikt inny, bo przez 4 lata miała aż 20 wystąpień i wydała aż jedno oświadczenie. Taka pracowitość musiała być w końcu nagrodzona. Gratuluję.

6. Ależ się ostatnio wzruszyłam. W Niepokalanowie doszło do zaprzysiężenia 120 Wojowników Maryi. Panowie planują walczyć różańcem i mieczem w obronie wiary i rodziny. Za chwilę pewnie owi wojownicy staną się elitarną siłą militarną polskiej armii. Putin więc już trzęsie się ze strachu, Europa zamarła z podziwu, a co ja na to? Ufff…ależ mi wzrosło poczucie bezpieczeństwa.

7. Plany były piękne. Pisowscy Europosłowie obstawiają najważniejsze stanowiska w UE i Europa nasza. Sprawa się rypła, bo ani nie uczestniczymy jako kraj w rozmowach na obsadzenie tychże stanowisk, ani też nikt nie bierze pod uwagę pisowskich gwiazd. To rzeczywiście wielki sukces polskiej dyplomacji. To rzeczywiście ta Polska, która powstała z kolan. Mamy to, co chcemy i tyle.

8. Już wiem, dlaczego polscy biskupi nie zajmują się pedofilią w kościele. Nie mają czasu, bo właśnie tworzą ogólnopolskie centrum kształcenia egzorcystów. Żeby nie było, to taki opętany najpierw trafi do psychologa i gdy ten uzna, że nie pomoże, to wtedy do roboty przystąpią właśnie dobrze wykształceni egzorcyści. Proponuję stworzyć dla nich odpowiednie stanowiska w szpitalach, przychodniach itp. Przy takim niedoborze lekarzy, pielęgniarek, psychologów, to pomysł na wagę złota. Oni będą świetnie opłacani, a my będziemy mieć wreszcie dobrą opiekę i może już kolejki się skończą?

9. Gdyby głupota miała skrzydła to IPN fruwałby nad naszymi głowami jak gołębice. W ramach walki z brzydkim PRL-em ujawnił dane cudzoziemców, którzy pracowali dla polskiego wywiadu. No po prostu rewelacja. Zdaje się, że teraz będziemy jedynym państwem na świecie z totalnie sparaliżowanym wywiadem, ale w końcu po co nam on, prawda? PiS nas przed wszystkim sam obroni.


No i tyle byłoby na dzisiaj. Myślę, że starczy, bo przecież takie newsy w takim kraju trzeba sobie umiejętnie dawkować… tak dla zdrowotności, oczywiście.

Tamara Olszewska

Leave a Comment