Prasówka tygodniówka (08.10 – 14.10.2018)

„Karuzela z prasówkami nam się kręci co niedziela,  PiS szaleje,  ja się śmieję, patrząc, co się wokół dzieje. A  niech tam prezes wrzeszczy, złorzeczy i tak wraz z partią do śmieci poleci”. Zapraszam na prasówkę tygodniówkę.

1. Wszyscy pamiętamy uroczyste obchody urodzin Hitlera, prawda? Oburzenie było wielkie, nawet sam Jaki coś mówił o delegalizacji, Morawiecki groził, a tu… wyskakuje nam „kwiatek”. Duma i Nowoczesność, które zorganizowało imprezę ku czci Hitlera wciąż figuruje w rejestrze stowarzyszeń otrzymujących wpływy z odpisu podatkowego. Normalka, chłopcy wciąż pod ochroną rządową, bo jeszcze mogą się przydać w walce z opozycją.

2. Gwiazda polskiej dyplomacji, pisowski ambasador w Berlinie, stawał na uszach, by zablokować Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów dla Tomasza Piątka. Facet uznał, że ta nagroda „ma służyć krytyce polskiego rządu i kwestionować demokrację w Polsce”. Na szczęście nikt go w Niemczech nie traktuje serio. Tomasz Piątek nagrodę dostał, a pan Przyłębski kolejny raz się ośmieszył.

3. I wyszło jak zwykle. Wysłanniczka ONZ Karima Bennoune wpadła do Polski, by napisać sprawozdanie o sytuacji w naszym kraju. Nieopatrznie wspomniała o „serii wydarzeń” noszących znamiona mowy nienawiści, więc natychmiast zarzucono jej, że obraża polski naród. Polskie władze nie darują jej zapewne tej krytyki, zarzutów o nieprzestrzeganiu praw człowieka. Jak ona śmie!!! Przecież u nas demokracja kwitnie i jest tak cudownie. To jakiś spisek przeciwko Polsce i tyle w temacie.

4. Prezes Kaczyński w Sejmie pojawia się bardzo rzadko. Od stycznia wpadał „do pracy” sporadycznie, a od maja to już w ogóle zniknął. Wszyscy wiemy, że chorował, więc ta nieobecność wydaje się usprawiedliwiona. Ano tylko „wydaje się”, bo normalnie powinien prezes przedstawić L-4 i mieć wypłacany 70% pensji i byłoby ok… a tu nikt nie chce udzielić informacji w tej sprawie. Wiadomo tylko jedno. Podczas swej wielkiej nieobecności w Sejmie (styczeń – do wrzesień) prezes zarobił 71 804,64. Za co?

5. U naszych biskupów mechanizm wyparcia pedofilii w kościele działa bez zarzutu. Jan Wątroba, wbrew wyrokowi sądowemu, uznał, że jego podwładny pedofil może wcale pedofilem nie jest, więc przywrócił go do pracy. Warto przypomnieć, że ksiądz R.J. z Małej sam przyznał się do winy, ale biskup wie najlepiej, co i jak. Papież ustala zasady usuwania biskupów za zaniedbania ws. przypadków pedofilii, ale nasi dostojnicy kościelni wciąż idą w zaparte. Co tam papież Franciszek, polski biskup ma zawsze rację…

6. Mamy znowu wielki „sukces” polskiej dyplomacji w RE. I znowu w stosunku 27:1. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak próbował zablokować w Radzie UE przyjęcie rocznego raportu w kwestii praw człowieka. Dlaczego? Bo mówił on o obronie praw mniejszości seksualnych, ale nie wspomniał nic o prawach chrześcijan i Żydów. Nasz rząd uważa, że świat zalewa nienawiść, nietolerancja i dyskryminacja wobec chrześcijan i właśnie Żydów (ale numer. Nasi Żydów bronią???) i Polska stawia ostre weto w tej sprawie. Koniec i kropka. Raport został jednak przyjęty, a zachowanie polskiej delegacji nazwano „haniebnym”. To co, były kwiatki i uściski prezesa za ten „sukces”?

7. Ech, ten Kornel Morawiecki. Gada bzdury, stara się brylować w blasku fleszy i zalicza wpadkę za wpadką. W kwietniu był na tyle niefrasobliwy, że obiecał prezesowi spółki GetBacku pożyczkę państwową w wysokości 200 mln zł, co miało uratować firmę przed upadkiem. Człowiek miał pecha, bo rozmowa została nagrana. Jak widać, obaj panowie, tatuś i synek, nie wypadli sroce spod ogona i wiele ich łączy.

8. Brudziński pochwalił działania policji podczas ochrony Marszu Równości w Lublinie i tego prawicowcy mu chyba nie darują. No jak to? Z pałkami na łysolków, gazem i grantami hukowymi? Skandal po prostu! Przecież kontrmanifestanci byli tacy grzeczni? Wściekli wręcz, zarzucają Brudzińskiemu, że „ agresywni członkowie KOD czy Obywateli RP zakłócający prawicowe demonstracje są przez policję „noszeni na rękach”. „(…) tresuje cię kto chce, Owsiak, Ruda z KOD, byle ‚gej’. Sklepałeś, bucu, paru zadymiarzy wozem bojowym, żeby ładnie w TVN24 wyglądało. Drugi Dziewulski”. Nie powiem, ależ mnie raduje sytuacja, gdy dotychczasowi sprzymierzeńcy, zaczynają atakować się wzajemnie 🙂

*

Cisza wyborcza za tydzień, więc prasóweczki nie będzie. Za to w poniedziałek, 22 października pogadamy sobie o Polsce, w jakiej po wyborach samorządowych wylądujemy. Trzymam kciuki za nas, za Polskę i wstrzymam się chwilowo od gadania o mądrości Polaków. Kochani…do urn!!!

Leave a Comment