Prasówka tygodniówka (05.08 – 11.05.2019)

Wiece poparcia dla abpa Jędraszewskiego, dzieci pomagające rodzicom walczyć z uczestnikami Marszu Równości w Płocku, zapluty nienawiścią starszy Polak, tłumaczący kaleką, pełną wulgaryzmów, polszczyzną, co sądzi o środowisku LGBT, bezkarni naziole na ulicach…taką właśnie Polskę zafundował nam PiS. Za taką Polskę naród mu jest wdzięczny i będzie wspierał do ostatniej kropli krwi. A my co? Kłócimy się o miejsca na listach wyborczych, dowalamy sobie nawzajem, ile wlezie i uważamy, że uda nam się wywalczyć normalność. Ech…powstrzymam się od komentarza. Czym jeszcze zaskoczył nas miniony tydzień?

 

1. Sobecka, miłośniczka ojca Rydzyka, wpadła na kolejny „genialny” pomysł. Zwróciła się do Ziobry o zapisanie w kodeksie karnym artykułu, który będzie chronił dobre imię kościoła w takim samym stopniu jak broni funkcjonariuszy publicznych. Kościoła, będącego celem „bestialskich ataków”. Tego pokornego, walczącego o pokój i miłość, wolnego od pedofilii, pełnego cnót wszelakich. Nieźle kobietę pogięło, ale cóż, toż to klasyczny produkt dzisiejszej Polski…Tacy jak ona górą, a my szykujmy się, bo więzienia stają przed nami otworem.

2. Sąd Rejonowy w Rzeszowie umorzył sprawę przeciwko księdzu Robertowi M., byłemu proboszczowi warszawskiej Katedry Polowej WP, oraz Edwardowi B. byłemu dyrektorowi RDLP w Krośnie, oskarżonych o korupcję i płatną protekcję. Powód umorzenia? Brak formalnych dowodów. Zapewne zaginęły gdzieś one, podobnie jak te z wypadku Szydło, z lotów Kuchcińskiego i wiele, wiele innych. Ktoś jest zdziwiony?

3. PiS przygotuje się już do ciężkiej pracy po wygranych wyborach. Przede wszystkim trzeba ostro zadziałać, by mieć z czego rozdawać nasze pieniądze, więc… czeka już na błyskawiczną realizację projekt podwyżek składek do ZUS-u. A w nim dodatkowe oskładkowanie pracowników, zniesienie limitu składek ZUS, „prowizje” z OFE, wyższe składki dla tzw. samozatrudnionych, niższe pensje dla tych, co wierzą w PPK, ale za to bajeczki o wyższych emeryturach. Dodajmy do tego wykorzystywanie na potrzeby bieżące kasy z Funduszu Rezerw Demograficznych i już wszystko jasne. Będziemy bulić za kaprysy władzy, że hej.

4. Prezes zaszalał na pikniku w Dygowie, chwaląc się zatrzymaniem polskiej ziemi w polskich rękach. Rozpoczęło się więc szybkie liczenie i okazało się, że słowa Kaczyńskiego to jedna wielka bujda. Za rządów jego partii, w latach 2016 – 2018 sprzedano cudzoziemcom więcej ziemi niż w okresie rządów PO/PSL. Liczby nie kłamią, ale jak widać, prezes już dobrze wie, że lud kupi każdy kit, jaki mu się wciska.

5. Beata Mazurek kolejny już raz pokazała, że cierpi na odmianę zespołu Delbrücka, bo patologicznie kłamie, byle tylko pokazać, jaka jej partia wspaniała. Tym razem zaczęła bajdurzyć, jak to Szwedzi wręcz hurtowo uciekają do Polski przed imigrantami. Na te słowa szybko zareagował szwedzki minister Morgan Johansson, proponując, by zajęła się polskimi złodziejami samochodów, działającymi w Szwecji, a nie rozsiewaniem bujd. Jedno jest pewne, tę chorobę da się leczyć, więc zalecam pani Mazurek szybką wizytę u psychiatry.

6. Na obchody uroczystości utworzenia Brygady Świętokrzyskiej otrzymał zaproszenie Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. No rzeczywiście, zapewne o niczym innym on nie marzył jak uczcić pamięć jednostki o wyraźnie antysemickim nastawieniu i powiązaniach z odpowiedzialnymi za Holokaust. Rabin zaproszenie odrzucił, ale smród pozostał. Nie ma co, tylko w pisowskiej Polsce taka głupota  jest możliwa.

7. Ksiądz Stanisław Sikorski, oskarżony o molestowanie, najpierw został zawieszony w obowiązkach, ale potem, po cichutku , znowu wrócił do kościoła pod wezwaniem Chrystusa Nauczyciela w Radomiu i odprawia msze. Parafianie są oburzeni, ale czy coś za tym idzie? Zapewne nadal uczestniczą w mszach, dają na tace, modlą się w swoim kościele czyli… pokazują, że kościół nie musi niczego zmieniać, może sobie robić, co chce.


I co ja na to wszystko? Ano jestem i będę po tej stronie, gdzie siła, determinacja i zacięcie, by się nie obkleić gnojem w pisowskim odmęcie.

Tamara Olszewska

 

Leave a Comment