Prasówka tygodniówka (01.12 – 08.12.2019)

Echa Społeczne - Miasto

Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że w działaniach partii rządzącej jest coraz więcej chaosu. Tu coś kolejny raz poprawiają, tam coś zmieniają, gdzie indziej próbują coś zbudować na zgliszczach, doraźnie reagują na własne wpadki i wyraźnie widać, że sami się już gubią w drodze do realizacji swojej wizji Polski. Brak spójnego programu, brak perspektywicznego, nawet gdy ono chore, myślenia. Chyba już sami nie wiedzą, co czynią. Błąd za błędem błędem pogania i tyle ich działania.

1. A to niespodzianka. Okazuje się, że 12 członków KRS (na 15!) to ludzie powiązani bliżej z samym ministrem Ziobro i jego ministerstwem. A to jakiś kumpel, to ktoś wsparty przez rodzinkę… No fakt, ta apolityczność i samodzielność KRS aż bije po oczach. 

2. Rolnicy tak kochają PiS, podpiszą się pod wszystkim, co tylko PiS mówi, często są też antyunijny, a  tu okazuje się, że połowa gospodarstw z 800 tys. funkcjonuje właśnie dzięki dopłatom z tej znienawidzonej UE. Mało tego, dla gospodarstw mniejszych te dopłaty są jak zastrzyk socjalny. Wyrównują dochody z innymi grupami zawodowymi, pomagają w dostępie do taniego kapitału i w utrzymaniu się na rynku. Skąd więc taka niechęć rolników do UE? Może to po prostu wciąż za mało?

3. NieRząd chce powołać do życia Radę Polityki Fiskalnej. Zasiądą w niej oczywiście sami fachowcy, którzy będą niby doradzać w sprawie wydatków i poziomu zadłużenia Polski, ale w praktyce może to być sposób i pretekst na zwiększenie zadłużenia. Jedno jest pewne. Na chwilę obecną pomysł ten owiany jest wielką tajemnicą i ciiiiii… Ciekawe, czemu mam bardzo brzydkie podejrzenia co do tego pomysłu?

4.  Świat walczy o klimat, a tymczasem w Polsce…trwa budowa elektrowni węglowej w Ostrołęce. A co tam, że nie uda się dotrzymać zaostrzonych norm emisji CO2. Co tam, że koszty produkcji energii z węgla rosną niebotycznie. Węgiel i górnicy to oczko w głowie polskiego nieRządu i tylko to się liczy, a reszta niech spada na drzewo.

5. WOT świętuje właśnie swoje trzy lata.  Z tej okazji Stratpoint przygotowało raport, podsumowujący tę formację i trzeba przyznać, wypada on kiepsko. Brak dobrej kadry, ucieczka żołnierzy zawodowych, którzy mają po dziurki w nosie szkolenia pupilków Macierewicza lub współpraca w ramach WOT po prostu im się nie opłaca. Czynnik finansowy dla żołnierzyków amatorów ważniejszy od pobudek patriotycznych, co wpływa na jakość bojową formacji, szkolenie nie daje szans na zrobienie z amatora fachowca, finansowanie WOT kosztem wojska. Ech, dużo by mówić, ale jedno jest pewne. To dobry temat dla saperów, bo totalny niewypał z tego WOT-u.

6. NieRząd ma kolejny projekt, który pomoże ściągnąć kasę z obywateli. Wejdzie on w życie już w marcu.  Wydłuży się okres wyczekiwania na nabycie prawa do zasiłku chorobowego, macierzyńskiego czy opiekuńczego (90 dni dla zatrudnionych i 180 dni dla przedsiębiorcy). Zostaną oskładkowane umowy – zlecenie, w tym również te studenckie. Przesunie się likwidację OFE ze stycznia na czerwiec, co powoli zmniejszyć dotację ZUS-u z budżetu, zwiększy akcyzę na alkohol i papierosy, zwiększy się kary dla firm od 30 tys. zł  nawet do 30 mln zł (obecnie 1 tys. zł do 5 mln.), a nawet będzie je można zlikwidować i wówczas majątek przejmie państwo. No i zwiększy się dociskanie firm przez skarbówkę. No ale nic to. Naród kocha PiS i chętnie da się złożyć na ołtarzu ofiarnym, byle tylko prezes był zadowolony i szedł ze swoją wizją Polski.

7. Och, jakiż ten polski kościół biedny. Tak się stara, by Polska była państwem wyznaniowym, a te wstrętne dzieciaki coraz częściej unikają lekcji religii. Stąd apel arcybiskupa Górzyńskiego, by rodzice się opamiętali, bo to zaniechanie wielkim grzechem jest i krzywdą dla dziecka. Hahaha chyba raczej dla kościoła, bo mu się owieczki wykruszają.

8. A to cwaniaczek z tego Karczewskiego. Mimo że był na urlopie bezpłatnym, brał kasę za dyżury i podpisywał umowy o dzieło. Teraz udaje, że nie miał pojęcia, iż źle czynił, że konsultował się z prawnikiem… tralalalala. I tak dorobiło sobie biedactwo ponad 400 tys. zł do pensji marszałka Senatu, a przy okazji znalazł się na liście polityków PiS, którzy nie mają żadnych skrupułów, by robić z Polaków idiotów.


No i jak tam? Kawa wypita? Prasówka zaliczona? To już czas na mały spacerek, dobrą książkę, jakiś film i zapewnienie sobie kilku godzin wolnych od PiS-u. Miłego dnia ☺

Tamara Olszewska

W tej kategorii

Leave a Comment