Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób

Niektórzy z Was lub Waszych bliskich nie interesują się na co dzień polityką. Być może uważają, że obrona Trybunału, praworządności, czy zrównoważonego budżetu to temat polityków, oderwany od codziennych, ludzkich spraw.

Fot. Pixabay.com

Przyszedł czas, gdy zaangażowanie każdego z Was (lub jego brak) może zdecydować o losach naszego kraju.
Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.

Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.

Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?

 

Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.

 Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?

 Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika „dobrej zmiany”?

 Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?

 Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?

 Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?

 Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?

 

Każdy z nas, sam lub poprzez swoich bliskich, styka się z wymiarem sprawiedliwości. Trudno zaprzeczyć, że dotychczasowy system wymaga głębokiej reformy. Tylko że PIS-owi nie chodzi o reformowanie, a wyłącznie o stołki i kontrolę nad obywatelami.

Zbigniew Ziobro nazywa zamach stanu i zmianę ustroju prawnego reformą dla dobra obywateli. Tylko że jedynymi, którzy na niej skorzystają, będą Zbigniew Ziobro i jego klika. Staną się kastą stojącą ponad prawem.

Możemy ich wspólnie powstrzymać.

Udostępnicie ten tekst znajomym, wydrukujcie go i wrzućcie sąsiadom do skrzynek. Niech każdy Polak i każda Polka zrozumie, że to również jego sprawa.

6 Thoughts to “Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób”

 1. Teresa

  Jeśli Twój oprawca jest zwolennikiem PO, ma dużo pieniędzy, układy, to też jesteś bez żadnych szans i spotykają Cię rzeczy wymienione powyżej.. Możesz zostać zniesławiony, okradziony, zrujnowany materialnie i dręczony psychicznie aż do myśli o śmierci włącznie. Prawo zostanie wykorzystane przeciwko Tobie i mimo iż od siedemnastu lat jesteś jedynym żywicielem rodziny, możesz zostać skazany w kontrowersyjnym wyroku. Straszne generalizowanie problemów które BYŁY, Są, i BEDĄ.

 2. Petru autorem

  Ciekawostka: autorem tekstu jest Ryszard Petru 🙂

 3. Marek

  ale bzdury jaki klej wąchasz czubku?

  1. Zdzisław

   A Ty dostałeś 500 i wi3lbisz Kaczora

   1. Marek

    Po 1 nie biorę żadnego 500 bo mam 23 lata i nie mam dzieci głupku, po 2 nie wiem o jakim kaczorze piszesz .. o Donaldzie? Po 3 zwolnij sie z pracy i żyj za 500 zl przecież to takie fajne i każdy tak robi prawda głupi lewacki czubku? a nie ty nie dostaniesz bo zapewne tez nie masz dzieci pewnie jestes homo i dlatego tak cie to uwiera

 4. Waldemar Siwek

  Łapy pachołków Moskwy – pisofaszystów precz od Sądownictwa

Leave a Comment