PIOTR ZYGARSKI: Mój pobyt w Sejmie może być ogromnym wsparciem do realizacji marzeń dla Lubelszczyzny [wybory 2019]

Wybory parlamentarne to wielkie święto demokracji. Właśnie podczas wyborów każdy obywatel dokonuje bezpośredniego aktu władzy. To bardzo doniosły moment i niesie za sobą poważne konsekwencje, o czym chyba już doskonale wiemy. 13 października 2019 r. będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Na łamach „Ech Społecznych” prezentujemy sylwetki osób, ubiegających się o mandat. Mamy nadzieję, że choć w minimalnym stopniu, ułatwi to naszym czytelnikom wybór przy urnie i aby ten wybór był jak najlepszy. 

AGNIESZKA RUSOCKA_MALINOWSKA: Z jakiego okręgu wyborczego i której pozycji kandydujesz?

PIOTR ZYGARSKI: Koalicja Obywatelskiej w Okręgu numer 7 – Chełm, pozycja 24, ostatnia.

Ile masz lat? 

Kilka dni temu skończyłem 52 lata ale czuje się na max. 40.

Wszystkiego najlepszego.

Dziękuję.

Jesteś z Warszawiakiem, kandydujesz z okręgu Chełm… Twoje miasto to?

Warszawa ale część serca ukradł Szczebrzeszyn. 

Hasło wyborcze: 

Ostatni na liście – Pierwszy w walce

Dotychczasowa działalność społeczno-polityczna:

W roku 1989 byłem najmłodszym w Polsce kandydatem do Sejmu I kadencji. W roku 1990 zostałem Szefem Misji Pokojowej do Iraku podczas pierwszego konfliktu Kuwejckiego. Występowałem wtedy do Prezydenta i Rządu Iraku  w obronie dzieci w strefie konfliktu. To wymagało odwagi ale udało mi się uzyskał ewakuacje dzieci ze strefy działań wojennych, oraz wizy wyjazdowe, co chroniło ponad 400 osób przed losem „żywych tarcz”. Wyjechali na 7 dni przed Pustynną Burzą. Moja pasja pomagania dzieciom zaowocowała uzyskaniem mandatu radnego i otrzymaniem godności Przewodniczącego Rady Gminy Warszawa Bemowo, najmłodszego w Polsce. Równolegle do sprawowania funkcji samorządowych jestem także także jako Nauczyciel Akademicki oraz współpracuję z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Do moich spektakularnych spraw prawnych należało ratowanie rodziny mongolskich emigrantów w Polsce,  niedopuszczenie do rozdzielenia dzieci i rodziców oraz deportacji. W latach 2003-2006 byłem Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

Jako Prawnik jestem autorem bardzo wielu przemówień i opinii do projektów ustaw dla polityków z każdej ze  stron sceny politycznej, poza PiS-em.

Należałem tylko do jednej partii politycznej – Unii Wolności. Na wiele list samorządowych i parlamentarnych jestem zapraszany jako bezpartyjny ekspert. Teraz również kandydauję jako bezpartyjny.

 

Kandyduję bo?

Uważam, że mój pobyt w Sejmie może być ogromnym wsparciem do realizacji marzeń dla Lubelszczyzny.

Twoje mocne strony?

Siła wartości, odwaga, bezkompromisowość w pomocy innym, uczciwość i determinacja w realizacji zamierzonych celów.

W Sejmie stawiam sobie za cel?

Jest ich kilka:

  – Wybudowanie Muzeum Dzieci Wojny na Zamojszczyźnie na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego

  – Wybudowanie sieci zbiorników retencyjnych na Lubelszczyźnie

  – Wprowadzenie e-podreczników i tabletów aby obniżyć wagę dziecięcych tornistrów o przynajmniej 5 kg

  – Wprowadzenie Programu INTERNET ZA DARMO

  – Wprowadzenie Programu Ojcowizna, czyli wsparcie finansowe przez pierwsze 3 lata dla deklarujących powrót po studiach do miejsca pierwotnego zamieszkania na minimum 10 lat .

  – Wprowadzenie Programu Gaz na tak – Darmowy gaz przez 2 lata dla wymieniających piece węglowe na gazowe

  – Wybudowanie w okolicach Włodawy Centralnego Ośrodka Wypoczynkowego dla dzieci z Polski, Ukrainy i Białorusi na wzór Arteku na Krymie 

Bardzo ambitne i ciekawe zamierzenia, dasz się z nich rozliczyć za cztery lata?:

Tak, to oczywiste. Mam nadzieję, że zrealizuję większość z tych programów, ale na pewno będę walczył o lepsze jutro dla naszych dzieci i wnuków

Czy lubisz latać samolotem (wiesz do czego piję)?

Pierwszego dnia po Wyborach (jeśli zostanę wybrany ) zrezygnuję z immunitetu, wynagrodzenie poselskie w całości przekaże na Fundację Honor Pomagania Dzieciom na budowę Muzeum Dzieci Wojny i nigdy nie będę korzystał z żadnych przywilejów poselskich, ponieważ uważam, że mandat parlamentarny to jest służba. I irytuje mnie traktowanie radnych czy posłów jako VIP-ów!

Jak jest Twoja ocena obecnej sytuacji politycznej? 

Bardzo dobrze oceniam fakt, iż mimo ogromnych starań nie udało się Jarosławowi Kaczyńskiemu doprowadzić do wojny domowej i kompletnego zrujnowania i kraju . Źle oceniam całą obecną ekipę zakłamanych, brzydkich fizycznie i moralnie tzw. rządzących, a w rzeczywistość bezmyślne marionetki w rekach szaleńca, ogarniętego rządzą zemsty na całym świecie za swoje kompleksy .

Czy programy socjalne PiS powinny być kontynuowane? A może w innej formie?

Tzw 500+ czyli program „PANDA”, tzn. PAN Kaczyński DA, z mojej kieszeni a nasze wnuki będą spłacały, ma moim zdaniem kilka słabych stron. I tak, poza kompletną demoralizacją i oduczeniem ludzi etosu pracy, powoduje nieopłacalność aktywności zawodowej czyli produkcję najniżej uposażonych emerytów w przyszłości oraz wzrost inflacji, wzrost cen, drukowanie pieniędzy i zadłużanie Państwa, brak rąk do pracy. Znikome korzyści z tego programu niweluje fakt odczuwanej niesprawiedliwości społecznej ze strony płacących na ten program i odbiega znacznie od założeń, czyli nie spełnia celów zwiększenia dzietności.

Zamieniłbym ten program na:

  – realne ulgi podatkowe na każde dziecko dla pracujących rodziców,

  – pomoc rzeczową dla dzieci – tablety , wakacje zorganizowane , opieka stomatologiczna w szkołach, nauka dodatkowa w szkole języka migowego, internet za darmo

  – programy stypendialne i pomocowe dedykowane

  – WPROWADZENIE programu darmowego IN VITRO , EMERYTURY BRUTTO oraz programu OJCOWIZNA.

Kto jest dla Ciebie wzorem polityka i dlaczego?

Z obecnie żyjących Papież Franciszek, Lech Wałęsa, Donald Tusk, Henryka Krzywonos-Strycharska, Adam Bodnar, Igor Tuleya bo to LUDZIE WOLNOŚCI, TOLERANCJI i POCZUCIA SŁUŻBY BLIŹNIEMU

Co powiesz o demokracji?

Demokracja po 4 latach mroku pisowskiego odzyska swoje należne jej miejsce i zwycięży, bo zawsze dobro zwycięża zło. Ludzie już widzą, że nie da się zastąpić demokracji i wolności pieniędzmi dawanymi na kredyt. Ludzie, moim zdaniem, są z gruntu dobrzy ale nieraz błądzą.

Jeśli chciałbyś jeszcze coś dodać to teraz masz taką możliwość.

Jeśli dotarliście Państwo do tego miejsca, to bardzo dziękuję że moja osoba była w stanie Państwa na tyle zainteresować. Proszę Państwa o jedno z dwóch działań alternatywnie: Idźcie na Wybory i zagłosujcie na ugrupowania antypisowskie lub nie idzie na wybory, jeśli mielibyście głosować na tych politycznych Hunów i odpocznijcie 13 października w domu. Jeśli przypadkiem będziecie Państwo w okręgu numer 7 Chełm w święto demokracji to przypomnijcie sobie Państwo o mnie i oddajcie głos za który z góry dziękuję.

A teraz trochę o Tobie. Jaki wykonujesz zawód?

Prawnik (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Prezes Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Szczycę się, że jestem Dziennikarzem VIDEO-KOD-u, co mnie bardzo mobilizuje do dokształcania w tym zakresie.

Rodzina…

Od 25 lat ta sama kochana żona Beata, która jest najlepszym darem od Boga i dwoje dorosłych dzieci. Córka Ania ukończyła w tym roku Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a syn Konrad – Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i jest w trakcie studiów na Wydziale Lekarskim.

Zwierzęta:

3 psy – Lili, Tequila, Fuks

1 klacz – Eurydyka

2 kozy – Mela i Hela

1 daniel – Kuba

Wszystkie zwierzęta są z interwencji, zostały uratowane i mają swoją historię  Dziś są pełnoprawnymi, równymi członkami rodziny, poza jednym… Fuks, szczebrzeszyński wielorasowiec, terroryzuje nas od w lat i ściąga nam kołdrę w nocy.  On musi być cały zakryty bo inaczej nie uśnie [śmiech].

Co czytasz obecnie?

Wpisy na facebooku [śmiech], codzienne gazety i książkę Krzysztofa Strycharskiego pt. „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos”

Ulubiony film?

„Na Wspólnej” bo uwielbiam i pozdrawiam Roberta Kudelskiego, wszystkie filmy z Sandrą Bullock (żona wie, że to jedyna rywalka) , „Kłusownik” i „Przygrywka”, bo w nich grałem, a tak serio to klasyka dzieciństwa – „Czterej Pancerni i pies”, „Janosik”, „Stawka większa niż życie”. Te filmy mogę oglądać non stop [śmiech].

Lubię?

LUDZI!

Z rzeczy przyziemnych, to mój dom w Warszawie, OSTOYA ROZTOCZE w Kawęczynku koło Szczebrzeszyna, plaże hawajskie i ostatnio odkryty Singapur dzięki mojej córce.

Nie lubię?

  – Braci Kaczyńskich i ich fanatycznych wyznawców,

  – Pana Rydzyka profanującego moją Religię,

  – Chamstwa żyjących cudzym życiem z braku swojego brudnych ludzi.

Nie toleruję?

Sprzedajności, prywaty w służbie publicznej, nieudaczników bez pomysłu, tzw. wiecznych radnych lub posłów, dlatego jestem za dwukadencyjnością i następny proszę, a nie bycie po 20 lat posłami, jako patent na wygodne życie.

Dziękuję za rozmowę i życzę wygranej w wyborach.

Dziękuję.

Rozmawiała Agnieszka Rusocka-Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *